Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Оподаткування та фінанси

АТ має свої особливості у сфері фінансів. По-перше, існування капіталу акціонерного товариства у вигляді акцій дозволяє залучати додатковий капітал та інвесторів. Разом з тим товариство може обходитись і власним капіталом за умови його достатності та небажанні акціонерів впускати в бізнес інших осіб. Широке поле для фінансових маневрів робить АТ найбільш привабливим для крупних підприємницьких структур. Проте і середній, і малий бізнес може існувати у формі АТ та залучати за можливості додаткові кошти для розвитку. Звичайно, виникають і витрати, пов’язані з обслуговуванням цього капіталу. Тому потрібно знаходити оптимальну модель в конкретних обставинах.

По-друге, власники акцій мають право на отримання дивідендів за результатами фінансового року. В даному випадку важливим є існування простих та привілейованих акцій. Привілейована акція дає право на першочергове отримання дивідендів, однак позбавляє права на управління товариством. Проста акція ж дає право на управління, однак другорядне після привілейованої акції право на отримання дивідендів.

Фінанси акціонерного товариства потребують ґрунтовного аналізу та планування. Тому не можна сказати, що в цьому процесі потребуються лише фахівці-фінансисти. Важливим є участь також спеціалістів у юридичній сфері, експертів в області інвестицій.

Інвестиційна діяльність стоїть окремим питанням в більшості великих компаній. Це і залучення інвестицій і вкладення коштів у перспективні проекти. Окремо варто врахувати особливості іноземного інвестування. Особливо з урахуванням останніх законодавчих змін, що зробили обов’язкову реєстрацію іноземних інвестицій та їх здійснення виключно через інвестиційні рахунки.

Загалом успіх фінансової політики підприємства, інвестиційних проектів значною мірою залежить від професіоналізму її розробників та реалізаторів. Тут значну роль відіграє правильний вибір радника в конкретній сфері.

Окремо стоїть питання оподаткування. Оптимізація податкового навантаження є важливим моментом в діяльності кожної компанії. Універсальних порад в цьому питанні практично немає, все залежить від особливостей галузі діяльності, структури та особливостей підприємства.

Більшість корисної інформації з даних питань можна знайти в інших розділах сайту.

Про оподаткування нерезидентів зокрема читайте тут.

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua